Nazwa:


sportopolski.pl prezentuje:

Uczniowski Klub Sportowy
START OPOLE


Dane adresowe:


45-356 Opole
ul. 1 Maja 145

Telefon/Fax:


tel.: +48 604 523 182

Internet:


E-mail: startopole@o2.pl

Informacje:


Konto bankowe Pekao SA IIo/Opole Nr 70 1240 3103 1111 0010 0625 2248

Trenerzy: Czesław Wojciechowski i Mariola Wojciechowska

Treningi: Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Opolu, ul. 1 Maja 145
Wtorki: 16,00 – 19,00
Środy: 17,00 – 19,00
Piątki: 16,00 – 19,00

Zawody szermiercze organizowane w 2009 r. w Opolu:
23-26.04.2009 - 80 Indywidualne i 53 Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów
06.06.2009 – IV Drużynowy Puchar Marszałka Województwa Opolskiego (w kat. dzieci, młodzicy i juniorzy młodsi)
24.10.2009 – V Puchar Opola (turniej indywidualny w kat. dzieci, młodzicy i juniorzy młodsi)

Klub ma status organizacji pożytku publicznego
i jest uprawniony do otrzymywania
1% podatku dochodowego od osób fizycznych
Nr KRS 0000208581

Krótka historia:
Klub został założony w 2002 r. i rozpoczął szkolenie dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej Nr 1 w Opolu, a obecnie w Publicznym Gimnazjum Nr 4 w Opolu. Od 2004 r. zawodnicy rozpoczęli starty w zawodach krajowych i zagranicznych. Od samego początku zawodnicy odnoszą sukcesy – rozpoczęli najmłodsi, a starsi zawodnicy, którzy rozpoczęli treningi później od rywali, szybko dogonili konkurentów i także odnoszą sukcesy.

Juniorzy młodsi od trzech lat kwalifikują się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których co prawda jeszcze nie stanęli na podium, ale regularnie zdobywają dla województwa opolskiego coraz więcej punktów:
w 2006 r. – 0 punktów
w 2007 r. – 4 punkty
w 2008 r. – 7 punktów.

Imponująca dynamika, a na medale przyjdzie czas.

Poniżej zawodnicy UKS Start Opole na podium zawodów w całej historii klubu:
10.03.2005, Wrocław, Challenge Vitti – Magdalena Gutkowska – 3 miejsce
10.12.2005, Szczecin, Puchar Ziem Północnych – Jacek Malisz – 3 miejsce
28.10.2006, Opole, II Puchar Opola – Aleksander Wiśniowski – 3 miejsce
04.11.2006, Szczecin, Puchar Ziem Północnych – Wiktor Miller – 3 miejsce
02.12.2006, Gliwice, Gwiazdka ze Szpadą – Aleksander Wiśniowski – 3 miejsce
13.01.2007, Kraków, IV Skok w Nowy Rok – Aleksander Wiśniowski – 3 miejsce
10.03.2007, Gliwice, XVII Muszkieter Trophy – Aleksander Wiśniowski – 2 miejsce
12.05.2007, Kraków, V Turniej o Miecz Zerwikaptur L. Podbipięty – Wiktor Miller – 3 miejsce
17.06.2007, Wrocław, XI Memoriał M. Wróblewskiego – Jacek Malisz – 3 miejsce
20.06.2007, Gliwice, Otwarte Mistrzostwa Gliwic – Jakub Kowalcze – 2 miejsce
20.06.2007, Gliwice, Otwarte Mistrzostwa Gliwic – Aleksander Wiśniowski – 1 miejsce
20.06.2007, Gliwice, Otwarte Mistrzostwa Gliwic – Wiktor Miller – 3 miejsce
30.06.2007, Berlin, Memoriał Jutty Ernst – Aleksander Wiśniowski – 2 miejsce
30.06.2007, Berlin, Memoriał Jutty Ernst – Paweł Boroń – 2 miejsce
30.06.2007, Berlin, Memoriał Jutty Ernst – Wiktor Miller – 3 miejsce 
30.09.2007, Częstochowa, IV Coneco Cup – Paweł Boroń – 3 miejsce
20.10.2007, Drzonków, Gala Szermiercza – Jakub Kowalcze – 3 miejsce
27.10.2007, Opole – III Puchar Opola – Jakub Kowalcze – 3 miejsce
27.10.2007, Opole – III Puchar Opola – Marcin Michalak – 3 miejsce 
27.10.2007, Opole – III Puchar Opola – Wiktor Miller – 3 miejsce 
08.12.2007, Mikołów – IV Turniej Mikołajkowy – Aleksander Wiśniowski – 3 miejsce
12.01.2008, Kraków – V Skok w Nowy Rok – Wiktor Miller – 3 miejsce
01.03.2008, Gliwice – XVIII Muszkieter Trophy - Wiktor Miller – 3 miejsce
08.03.2008, Mikołów – Pierwszy Krok Szermierczy – Pamela Gnatowicz – 1 miejsce
08.03.2008, Mikołów – Pierwszy Krok Szermierczy – Paulina Piórkowska – 2 miejsce
10.05.2008, Kraków – VI Miecz Zerwikaptur L. Podbipięty – Wiktor Miller – 3 miejsce
17.05.2008, Rybnik – VIII Rybnik Cup – Błażej Szymański – 3 miejsce
01.06.2008, Radlin – XVII Memoriał Fr. Polnika – Jakub Kowalcze – 2 miejsce
01.06.2008, Radlin – XVII Memoriał Fr. Polnika – Grzegorz Guenther – 3 miejsce
01.06.2008, Radlin – XVII Memoriał Fr. Polnika – Aleksander Wiśniowski – 3 miejsce
28.09.2008, Częstochowa, V Coneco Cup – Aleksander Wiśniowski – 2 miejsce
12.10.2008, Radlin – Dzień Edukacji Narodowej – Jakub Kowalcze – 3 miejsce 
18.10.2008, Drzonków – Gala Szermiercza – Oskar Miller – 2 miejsce
25.10.2008, Opole – IV Puchar Opola – Grzegorz Guenther – 1 miejsce
25.10.2008, Opole – IV Puchar Opola – Marcin Michalak – 3 miejsce
25.10.2008, Opole – IV Puchar Opola – Marcin Skorupa – 3 miejsce
09.11.2008, Szczecin – Puchar Ziem Północnych – Marcin Michalak – 1 miejsce
29.11.2008, Gliwice – Gwiazdka ze Szpadą – Wiktor Miller – 2 miejsce
24.01.2009, Kraków – Puchar Polski Juniorów Młodszych – Grzegorz Guenther – 3 miejsce
24.01.2009, Kraków – Trofeum Smoka wawelskiego – Błażej Szymański – 3 miejsce